Nem győzöm hangsúlyozni, hogy mennyire nagyon fontos a parharcok gyakorlása a fiatal játékosok képzésében! Ezek rendszeres oktatása, gyakorlása többször az edzésterv részét kell hogy alkossák, különösen a 6- 12 év közötti korosztályokkal való munka során!
Oktasd a párharcot! Bontsd elemeire a komplex mozgás technikai- taktikai részét, elemezd ki azokat játék közben és javítsd ki játékosaidat az oda illő, helyes tanítási módszerrel! De ne úgy, hogy elmondod nekik hogyan kellett volna csinálni! Vezesd rá őket a helyes megoldásokra!
Mire figyelj oda az oktatás során? Megtalálod itt, az alábbi linkre kattintva.
AZ 1: 1 ELLENI JÁTÉKOKAT SOKAT GYAKOROLTATOD?
Ha idősebb korosztály csapatának vagy az edzője, netán felnőtt csapatnak, akkor is bátran ajánlom ezeket a gyakorlatokat, hiszen valószínű hogy van olyan periódus a felkészülésben, ahová tökéletesen beleillenek.
1.
A játék a kék csapat játékosától indul egy passzal. A piros mezes játékos bármelyik „B”- vel jelzett kiskapuba gólt szerezhet, miután a sárga bójákkal kijelölt négyzeten átvezette a labdát.
Ha a kék játékos megszerzi a labdát, ő lesz a támadó és bármelyik „A”- val jelzett kapuba gólt szerezhet.
Variáció: A középső négyzet nélkül folyik a játék.
2.
A piros mezes játékos passzal indít. Fontos! A passzt fogadó csapat játékosaihoz közelebbi kapu a másik irányba néz, így nehezebb számukra a gólszerzés! A kék játékos a támadó, a piros a védekező. A támadó bármelyik kapuba gólt szerezhet.
Amennyiben a piros labdát szerez, ő támad és próbál a két kiskapu valamelyikébe gólt szerezni.
3.
Mindkét csapat játékosánál labda van, saját kapujukban állnak amelyek bójákkal van kijelölve. Mindketten ugyanazt a labdazsonglőrködő feladatot csinálják.
Az edző vezényszavára (narancs vagy kék), az adott kis bójához sprintelnek, és elhozzák az ott (azon) elhelyezett labdát.
A cél, átvezetni a labdát az ellenfél kapuján.
4.
A pálya két oldalán felváltva zajlik a játék.
A piros mezes játékos labdavezetéssel befelé indul, a kék játékos mögötte labda nélkül fut. A piros játékos néhány lépés után rálép a labdára, megfordul és felveszi a védekező játékos szerepét. A labdát ott hagyja a kék játékosnak, aki a támadó lesz.
Bója eldöntése a játékban lévő labdával= 1 pont
A játékban lévő labdával a középső bóján lévő labda elütése= 3 pont
Két csapat közti játékban a több pontot szerző csapat a győztes.
Neveljünk képzett labdarúgókat! Sok sikert!